Alfa Muscae

 
Rejestracja: 2016-07-31
Nikogo nie szukam..bo mam swoje szczęście ---> Piotrusia ❤️
Punkty116Więcej
Następny poziom: 
Ilość potrzebnych punktów: 84
Ostatnia gra
Kanasta

Kanasta

Kanasta
5 godzin temu

Co o Tobie mówi Twój avatar ..? 2018-07-19

I tym razem coś lekkiego i prostego.
Czy zdajecie sobie sprawę z tego,
ile można wywnioskować z fotki na swoim profilu?
Znalazłam w necie i na ten temat informacje
i dzielę się tu nimi z Wami !! n17.119.gifn29.119.gif

Postać w oddali

Jeżeli na swoje zdjęcie profilowe wybrałeś fotkę, na której ledwo cię widać to znaczy że cenisz sobie prywatność. Jesteś osobą ciekawą świata i otwartą. Masz bogate życie wewnętrzne. Nie skupiasz się zbyt mocno na sobie, bardziej interesuje cię toczące się dookoła życie. Wygląd nie ma dla ciebie wielkiego znaczenia. W życiu wolisz inwestować w przeżycia i doświadczenia, niż przedmioty. Prawdopodobnie lubisz podróżować i regularnie uprawiasz sport.
Zdjęcie z dzieciństwa

Jesteś osobą sentymentalną i wrażliwą. W głębi duszy tęsknisz za dawnymi czasami i chciałbyś cofnąć się do przeszłości. Masz poczucie humoru, lubisz żartować. Charakteryzuje cię pozytywne podejście do świata. Jesteś życzliwy, miły i sympatyczny. Przyciągasz do siebie ludzi. Zdarza ci się jednak zamykać w swoim świecie, do którego nie dopuszczasz innych.

Zwierzę

Zdarza ci się trzymać innych ludzi na dystans. Jesteś osobą nieco skrytą, zamkniętą w sobie i nieufną. Odczuwasz lęk przed ludźmi, dlatego budujesz wokół siebie mur. Potrafisz być osobą bardzo życzliwą, serdeczną i pomocną ale najpierw musisz dobrze kogoś poznać.

Kot, pies, rybki, karaluchy - zwierzątka domowe przestawione na zdjęciu, na którym sam właściciel jest nieobecny. Interpretacja takiej fotografii jest prosta i bezlitosna: kocia focia = samotna singielka, pies = samotny gej, wąż = nastoletni fan metalu, rybki = zachłanna osóbka, jednorożec = jesteś super!

Twoje dziecko

Tutaj nie będzie zaskoczenia. Jesteś dumnym rodzicem zakochanym w swoim maleństwie. Pojawienie dziecka sprawiło, że trochę zatraciłeś swoją indywidualną osobowość i cały swój świat podporządkowałeś tej małej istocie. Potomek jest dla ciebie priorytetem. Czujesz ogromną radość i dumę z bycia rodzicem. Uważasz to za swoje największe życiowe osiągnięcie i największe szczęście.

Głupia mina

Zez, język na wierzchu, dzióbek a może wykrzywiony uśmiech? – wszelkie głupie miny mogą być rozpatrywane z jednej strony jako rodzaj pewnego dystansu do siebie, a z drugiej jako typowa manifestacja bycia „luzakiem”, człowiekiem, któremu w rzeczywistości zależy na niewielu rzeczach.

Zdjęcie z dzieckiem

Jesteś osobą energiczną, pełną życia. Nie potrafisz usiedzieć w miejscu. Lubisz swoje życie i dobrze czujesz się w roli rodzica. Masz w sobie ogromne pokłady optymizmu, ale łatwo się złościsz. Należysz do osób bardzo emocjonalnych i zmiennych.

Zdjęcie z partnerem

Masz silną potrzebę manifestowania swojego szczęścia. Chcesz pochwalić się związkiem i podzielić swoją radością z resztą świata. Miłość jest dla ciebie rzeczą najważniejszą. Bez niej usychasz. Potrzebujesz z kimś być, mieć kogo kochać i o kogo się troszczyć. Takie zdjęcie profilowe może świadczyć o niestabilności emocjonalnej, a nawet problemach psychicznych. Nie umiesz radzić sobie z niepowodzeniami. Nawet najdrobniejsze problemy potrafią wyprowadzić cię z równowagi. Jesteś osobą bardzo wrażliwą, nerwową i masz problemy z samooceną.

Selfie z dzióbkiem

Osoby, które wstawiają sobie takie zdjęcie na profilowe są wesołe, prostolinijne i pełne optymizmu. Czasami taka fotka wyraża dystans i poczucie humoru. Dziewczyny, które mogą pochwalić się selfie z dzióbkiem są atrakcyjne, pewne siebie a przy tym bardzo sympatyczne. Interesują je inni ludzie, lubią słuchać i pomagać. Chociaż wokół „dzióbka” narosło wiele stereotypów, to taki awatar raczej nie świadczy o niczym złym.

Zdjęcie z imprezy

Jesteś osobą rozrywkową i trochę lekkomyślną. Lubisz się popisywać, chociaż z drugiej strony nie przejmujesz się opiniami innych. Cieszysz się życiem i nie bierzesz go na zbyt poważnie. Wyróżniasz się luzem i swobodą.

Fotka z całą rodziną

Jesteś osobą, która ceni tradycyjne wartości. Rodzina jest dla ciebie najważniejsze. Cechuje cię duże poczucie odpowiedzialności. Jesteś osobą konserwatywną, która trochę boi się zmian. Wychodzisz z założenia, że jeżeli coś jest dobre, po co to zmieniać. Boisz się nowości. Ciężko jest przekonać cię do zmiany zdania. Twardo obstajesz przy swoim stanowisku i często nawet do głowy ci nie przyjdzie, że możesz nie mieć racji.

Postać z bajki

To sygnał dla innych ludzi z kim się identyfikujesz. Wybrana przez ciebie postać z bajki może być podpowiedzią, jak do ciebie dotrzeć. Takie zdjęcie profilowe wybierają ludzie obdarzeni poczuciem humoru i ironią. Jesteś osobą inteligentną i szczerą. Często pozwalasz sobie na sarkazm. Jesteś świetnym rozmówcą, łatwo nawiązujesz kontakty i da się z tobą pogadać na każdy temat.

Detal twarzy z bardzo bliska

Jesteś osobą oryginalna i kreatywną. Masz artystyczną duszę. Należysz do ludzi obdarzonych niebanalna osobowością. Prawdopodobnie masz jakieś nietypowe hobby. Takie zdjęcie profilowe może również świadczyć o kompleksach i tym, że chcesz coś ukryć i przedstawić się w lepszym świetle.

Portret
 Osoba, która wrzuca do sieci wyraźne zdjęcie, na którym fotografowaną postać widać od talii lub klatki piersiowej w górę, jest... zwykła w dobrym znaczeniu tego słowa. Takie fotki zamieszczają osoby pewne siebie i dobrze odnajdujące się w różnych sytuacjach społecznych.

Uwaga, jeśli zdjęcie wykonał profesjonalny fotograf i było retuszowane, prawdopodobnie przedstawia osobę zapatrzoną w siebie. Natomiast jeśli fotografowany obiekt ma na sobie strój kąpielowy, paradoksalnie może źle czuć się w swoim ciele i szukać aprobaty.


I co Wy sądzicie o tym?

Mnie najbardziej rozbroiło wytłumaczenie zwierząt, jakie się umieszcza w

swoim avatarze n29.119.gifn29.119.gifn18.119.gifn23.119.gif

Kto ciekaw zapraszam do czytania !!Komentarze: 32  |  Odsłony: 420

Osobowość z danego dnia miesiąca urodzenia..? 2018-07-13

Hello Wam kochani ;)
Idzie weekend a zatem znalazłam w necie : coś lekkiego, coś prostego i coś przyjemnego.
Tym razem co o naszej osobowości może powiedzieć konkretny dzień miesiąca naszego urodzenia..?


Osoby urodzone 1, 10, 18, 19, 27 i 28 dnia miesiąca mają bardzo silną osobowość. Są inteligentne, zdolne i mają wielką łatwość zdobywania wiedzy. Cenią samotność, ale łatwo nawiązują kontakty. Mają zdolności przywódcze, są urodzonymi liderami. Są indywidualistami, zwykle słuchają opinii i porad od innych, lecz same wyciągają wnioski i często podejmują bardzo śmiałe decyzje. Wyznaczają sobie bardzo ambitne cele, konsekwentnie dążą do ich realizacji, mają dużo cierpliwości i silnej woli. Osiągają wszystko, co sobie zamierzą. Nie zważają na przeszkody, nic nie jest w stanie im przeszkodzić. Zwykle są bardzo związane ze swoimi bliskimi oraz uczuciowe, lecz emocje tłumią w sobie, nie lubią ich okazywać. Uważają, że ujawnianie uczuć za bardzo je odsłoni i pokaże ich słabe strony. Wbrew pozorom są dość nieśmiałe. Prywatnie, kiedy przebywają wśród osób, którym ufają, są bardzo otwarte, serdeczne i wrażliwe. Świetnie rozumieją innych i zawsze starają się spojrzeć na wszystko z różnych perspektyw, wczuć się w ich sytuację.

Osoby urodzone 3, 9, 12, 15, 21, 29 i 30 dnia miesiąca są wrażliwe, emocjonalne i kreatywne. Często zaskakują innych swoją spostrzegawczością i oryginalnym spojrzeniem na świat. Zauważają rzeczy, na które nikt inny nie zwróciłby uwagi. Mają specyficzne poczucie humoru, są bystre i bawi je żart sytuacyjny. Uwielbiają zabawy słowem i zawsze mają mnóstwo zdumiewających skojarzeń. Są wzrokowcami i lubią, kiedy ich otoczenie jest harmonijne i ładne. Mają talenty artystyczne - dobrze rysują, robią ciekawe zdjęcia, tworzą przytulne wnętrza. Ich zamiłowanie do języka ojczystego sprawia, że sprawnie posługują się słowem. Przywiązanie do detali i szczegółów sprawia, że bywają wobec siebie nadmiernie wymagające, czasem wręcz obsesyjne. Ta cecha jednak często je również ogranicza. Mogą mieć problemy z porozumiewaniem się w językach obcych, tylko dlatego, że starają się w nich mówić równie poprawnie, jak w swoim ojczystym. Dlatego wolą się nie odzywać, niż popełniać błędy. Są cenionymi artystami, ale też szanowanymi krytykami sztuki.

Osoby urodzone 2, 6, 7, 11, 20 i 24 dnia miesiąca są niezwykle wrażliwe, uczuciowe i empatyczne. Mają jasno określone granice dobra i zła. Jednak nie widzą świata w czarno-białych barwach. Zawsze starają się zrozumieć innych. Nie oceniają ludzi, chcą tylko wiedzieć, co nimi kieruje, dlaczego podejmują takie, a nie inne decyzje. Są osobami bardzo sprawiedliwymi i uczciwymi. Nie tolerują skomplikowanych usprawiedliwień, dla nich sprawa jest jasna: albo postępujesz uczciwie albo nie. Mogą ci współczuć i cię rozumieć, ale nie zniosą niesprawiedliwości. Nie czują strachu przed konsekwencjami swoich decyzji i odpowiedzialnością za swoje zachowania. Mają odwagę cywilną, zawsze przyznają się do błędu. Najbardziej cenią sobie spokój i zgodę. Zawsze gotowe są do mediacji pomiędzy zwaśnionymi stronami. Świetnie sprawdzają się w roli rozjemcy. Są w stanie uspokoić nawet największego nerwusa. Szukają sprawiedliwości i najlepszych rozwiązań konfliktu. Proponują wyjścia korzystne dla obu jego stron. Zawsze wysłuchują wszystkich argumentów i starają się wytłumaczyć oponentom punkt widzenia przeciwnika.

Osoby urodzone 4, 5, 14, 16, 23 i 25 dnia miesiąca są bardzo dokładne, pedantyczne i wymagające. Są perfekcjonistami w każdym calu. Wysoko stawiają poprzeczkę dla innych, ale dla siebie jeszcze wyżej. Bliscy i współpracownicy czasem określają je jako surowe i krytyczne. Są bardzo ciekawe świata i chętnie chłoną wiedzę. Dużo czytają, chętnie oglądają filmy dokumentalne i programy popularnonaukowe. W wolnym czasie zwiedzają, poznają nowe miejsca i odwiedzają muzea. Lubią eksperymentować. Chętnie uczą się na błędach i na sobie sprawdzają nowe teorie i mody. Mają mnóstwo zainteresowań i każdy nowy temat zgłębiają z pasją oraz ciekawością. Lubią kolekcjonować, często w ich domach zobaczyć można wspaniałe zbiory - nie ma tu znaczenia, czy fascynują je znaczki, kartki pocztowe czy modele samochodów. Wszystkiemu oddają się z takim samym zaangażowaniem. Kiedy mówią o swoim hobby, z ich spojrzenia znika srogość, a rozpalają je emocje. Mają prawdziwego ducha przygody, którym zarażają innych. W pracy są służbistami, ale prywatnie to prawdziwe dusze towarzystwa. Sprawiają, że nawet banalne, przypadkowe spotkanie zmienia się w pełną niespodzianek podróż.

Osoby urodzone 8, 13, 17, 22, 26 i 31 dnia miesiąca są bardzo rodzinne. Otoczenie najbliższych jest dla nich prawdziwą ostoją, nawet w najtrudniejszych chwilach. Dom jest ich bezpiecznym schronieniem, opuszczają go bardzo niechętnie. Ważna jest dla nich prawdziwa bliskość, zaufanie i otwartość. Wiedzą, że kluczem do osiągnięcia harmonii jest rozmowa, dlatego dużo mówią o swoich uczuciach, ale też są świetnymi słuchaczami. Bardzo dbają o najbliższych. Troszczą się o ich bezpieczeństwo, zdrowie, szczęście i komfort. Mają skłonność do brania na siebie odpowiedzialności za samopoczucie innych. Często nie umieją cieszyć się życiem, ponieważ z niepokojem myślą o tym, czy inni są szczęśliwi. Ich rodzina i przyjaciele przyzwyczajeni są do telefonów o najdziwniejszych porach, z pytaniem o samopoczucie. Osoby te najlepiej czują się w sprawdzonym, przyjacielskim gronie. Dlatego też starają się ocieplić atmosferę w każdym miejscu, w którym przebywają. Zaprzyjaźniają się ze współpracownikami, urządzają integracyjne wieczorki i wspólne weekendowe wypady w zaciszne miejsca.

U mnie, można by rzec, 60% zgodności..n23.119.gif
A u WAS ile ? Trafione czy nie trafione z opisem..?n29.119.gif
Miłego weekendu wszystkim życzę i pozdrawiam serdecznie n44.119.gifn17.119.gif
Komentarze: 43  |  Odsłony: 832

KOBIETA KOBIECIE.... 2018-07-11

.....ZOŁZĄ ?
Dlaczego ????

    Oto nasuwa się pytanie, dlaczego nie potrafimy, my kobiety, w swoim środowisku, się wspierać i po prostu od czasu do czasu poklepać się po plecach mówiąc: dobra robota.

    Ale nie ..bo kobieta kobiecie jest wrogiem, zołzą. Jesteśmy przepełnione, szczególnie tu w necie da się to odczuć najbardziej, zawiścią, zazdrością, nienawiścią, złośliwością, czepialstwem, krytycyzmem i agresją. Można to zauważyć w komentarzach od kobiet skierowanych  do kobiet.Nie mam na myśli tylko tego portalu ale ogólnie czytając artykuły, czy oglądając filmy na YouTube  w internecie. Sama nią jestem i jak czytam opinie oraz kąśliwe uwagi, nadal nie mogę się z tą domeną złośliwości z nas wypływającej, pogodzić ; nadal mnie to co się dzieje szokuję!!
Zamiast starać się pracować nad sobą, by stać się lepszą od mężczyzn i brać z nich ten przykład, iż w ich męskim środowisku takiego hejtu się po prostu nie spotyka. Chcemy im dorównywać, być lepsze od mężczyzn w różnych dziedzinach , a tak prostego zachowania nadal w sobie nie zmieniamy ! Beeee !

   Dlaczego tak trudno nam kobietom być dla siebie wsparciem, dlaczego wciąż ulegamy prymitywnym mechanizmom walki z konkurencją i ciągle rzucamy sobie kłody pod nogi, zamiast starać się być ponad tym,a przede wszystkim nie chcąc mu ulegać, być lepszą !


"....róbmy tak dalej
a opary zazdrości
uduszą nas
wszystkich
jeszcze prędzej
niż smog..."
Komentarze: 35  |  Odsłony: 1014

CO FRYZURA MÓWI O TOBIE? 2018-07-09

Znalezione w necie...ciekawa jestem Waszych opinii...co o tym sądzicie ?
Czy każdy, aż tak bardzo przywiązuje uwagę do wyglądu, by dobierać fryzurę, aby dać
tym wyraźny przekaz swojej osobowości? n17.119.gifn29.119.gif

KOBIETY

KOK
Jeśli lubisz układać włosy w kok, prawdopodobnie jesteś osobą towarzyską. Cenisz przyjaciół i rodzinę ponad wszystko.
Z racji na wrażliwość i wysoką zdolność empatii, jesteś niezawodną przyjaciółką, zawsze gotową do wysłuchania problemów swoich bliskich.


BURZA WŁOSÓW

Z racji na twój wrodzony magnetyzm, trudno od ciebie oderwać wzrok. Masz romantyczną duszę. Dzięki swojej naturalnej wrażliwości i otwartości, masz przyjaciół, którzy pójdą za tobą w ogień.
Jednak nie brakuje ci również ognistego temperamentu. Jesteś indywidualistką, która wie czego chce.

DŁUGIE FALE

Jesteś zadowolona ze swojego wyglądu oraz ze swoich życiowych osiągnięć. Ciężko pracujesz i nie lubisz się nad sobą użalać. Nawet, jeśli coś nie idzie po twojej myśli, nie poddajesz się i wytrwale realizujesz swoje cele.

PROSTE I ROZPUSZCZONE

Jesteś osobą pozytywną i wyluzowaną. Lubisz imprezy, ale cenisz sobie również samotne wieczory. Nie jesteś konfliktowa i rzadko się denerwujesz. Nie afiszujesz się z emocjami, ale wewnętrznie bardzo przeżywasz wszelkie rozterki.

NA CHŁOPCZYCĘ

Masz niesamowite poczucie humoru. Otaczasz się ciekawymi ludźmi, sama również roztaczasz wokół siebie przyjazną aurę.
Lubisz wyzwania. W życiu wysoko stawiasz sobie poprzeczkę, dzięki czemu rozbudzasz w ludziach podziw i szacunek.

KOŃSKI OGON

Jesteś osobą energiczną. Stawiasz sobie wysokie wymagania i wytrwale realizujesz swoje cele. Pracodawcy bardzo cię cenią, z racji na twoją efektywność i zdecydowane działania. Nie lubisz siedzieć w miejscu. Wakacje na plaży i wieczory przed telewizorem nie są dla ciebie. Masz sprecyzowane zainteresowania, czym inspirujesz innych do działania.

WARKOCZ

Jesteś osobą bardzo praktyczną, twardo stąpającą po ziemi. Nie lubisz marnować czasu, inwestujesz go tylko w naprawdę ważne dla ciebie działania. Nie lubisz przymilać się ludziom, dlatego masz wokół siebie przyjaciół, którzy naprawdę troszczą się o ciebie i którym na tobie zależy.

"BOB"

Jesteś osobą kreatywną, samodzielną. Najlepiej czujesz się w realizowaniu różnego rodzaju projektów. Jesteś ambitna i masz sprecyzowaną wizję przyszłości.
Lubisz pracować z ludźmi, jednak najlepsze efekty uzyskujesz, gdy jesteś szefową sama dla siebie.MĘŻCZYŹNI

Włosy „na jeża”
Choć utarło się, że to fryzura typowa dla mundurowych, to jednak od lat jest niezwykle rozpowszechniona wśród cywili. Nic dziwnego, bo to najprawdopodobniej typ uczesania najwygodniejszy w codziennym funkcjonowaniu. Nie trzeba czesać, mycie jest zupełnie bezproblemowe, a do tego nie potrzeba już żadnych innych zabiegów pielęgnacyjnych. Skojarzenia z wojskiem pozostają aktualne. Mężczyzn z taką fryzurą uważa się za zdyscyplinowanych, aktywnych i sumiennych, ale raczej mało wyluzowanych. Przypisuje im się także dobrą organizację oraz praktyczność, a do tego cieszą się oni sporym zaufaniem. Czasem jednak ten typ fryzury to po prostu próba ukrycia rzadkich włosów.

Włosy z przedziałkiem
Trend, który był niezwykle popularny w latach 50-tych i 60-tych, nigdy tak naprawdę nie wyszedł z mody. Wyraźny przedziałek jest niezwykle elegancki i pasuje na każdą okazję. W dodatku nadaje się zarówno do krótszych, jak i dłuższych pasm włosów. Co mówi o Tobie? Ludzie najprawdopodobniej odbierają Cię jako konformistę, który nie ma obiekcji przed podążaniem za innymi. Być może jesteś przewidywalny, ale to wcale nie jest złe, bo zwykle oznacza, że jesteś też odpowiedzialny i można na Tobie polegać. Pamiętaj, że jeśli zechcesz wyglądać mniej grzecznie, to zawsze możesz nieco zapuścić włosy i zaczesać je na bok tak niedbale, by dodać sobie „pazura”.

Włosy zaczesane do tyłu
To jedna z najgrzeczniejszych i najelegantszych fryzur, jakie kiedykolwiek istniały. Zwykle kojarzy się z wyższymi sferami. Przy okazji może powodować skojarzenia z zarozumialstwem, ale spokojnie, bo to całkiem dobrze – w końcu oznacza też Twoją pewność siebie i poczucie własnej wartości. Wiele osób zakłada, że lubisz zwracać na siebie uwagę i brylować w towarzystwie. Najprawdopodobniej lubisz też dostawać to, czego zapragniesz i nie przepadasz za oszczędzaniem.

Włosy rozwichrzone
Rozwichrzone włosy, pozostające stale w nieładzie to jedna z najbardziej wyluzowanych fryzur. W przypadku mężczyzn długowłosych zwykle przywodzi na myśl skojarzenia biblijne, ale wielu osobom będzie też kojarzyć się z rockmanami rodem z lat 70-tych. W przypadku krótkich włosów bezsprzecznie kojarzy się po prostu z facetem, który przed chwilą wstał z łóżka. Jest popularna wśród hipsterów. Mężczyźni z takimi włosami raczej nie przejmują się konwenansami. Są kreatywni i otwarci na nowe wyzwania, a do tego tolerancyjni, bezproblemowi w kontaktach interpersonalnych i uwielbiający nowe przygody.


Włosy dokładnie ułożone
Brak fryzury to też fryzura, która może świetnie wyglądać! Zostawiasz włosy bez zaczesywania na którąkolwiek stronę ani nie masz żadnego modnego cięcia? Niezły i wygodny pomysł. Ale jeśli do tego lubisz mieć na głowie pełen ład i dokładnie układasz każde pasemko za pomocą wosku, pasty lub gumy, to zapewne udaje Ci się optycznie zagęszczać włosy. Co mówi o Tobie porządek na głowie? Najprawdopodobniej nie jesteś sztywniakiem, a Twój dość niefrasobliwy stosunek do życia sprawia, że masz spore grono znajomych. Wolisz iść z prądem, ale wykazujesz przy tym pewien stopień wyrafinowanego indywidualizmu.

Wygolony lub łysy
Są dwa powody, dla których można mieć tę fryzurę – albo się łysieje, albo jest się zupełnie wyluzowanym i nie ma się ochoty na troskę o włosy. Jeśli łysiejesz, to fryzura mówi o Tobie niewiele, jednak jeśli wygoliłeś włosy, bo po prostu tak Ci wygodniej, to można zakładać, że jesteś odważnym, dynamicznym człowiekiem, który ceni sobie komfort i lubi aktywnie spędzać czas. Nie przepadasz za modą i kosmetykami, a to tylko bardziej podkreśla Twoją męskość.

Zapraszam do czytania i komentowania n17.119.gifn44.119.gif


Komentarze: 55  |  Odsłony: 686

A może tak...potestujmy się ? :) 2018-07-05

Hello Wam wszystkim ;)
Tym razem proponuję  kolejna zabawę psychologiczną, będziemy musieli szybko zareagować i podjąć decyzję komu jako pierwszemu z widocznych na obrazku istot pomoglibyśmy od razu, w pierwszej kolejności...a nasz wybór...szybka decyzja, czyli pierwsza odruchowa myśl naszej reakcji jest tu istotna, a to z kolei.. powie nam coś ciekawego o naszej osobowości.

hjsktkqTURBXy9hMzJhM2Y2ODBmYmU0ODQ4OTBmYjFkZDExOTEyMWUwYS5qcGVnk5UDBADNAwPNAbKTBc0DFM0BvJUH2TIvcHVsc2Ntcy9NREFfLzE0MGIxY2ZlN2YwYWM1MmVkYzAxMGQ3MDk3OGU4NGJlLnBuZwDCAA

Starsza pani

Jeżeli uważasz, że starsza pani najbardziej potrzebuje pomocy, to znaczy że jesteś osobą racjonalną i opanowaną. Nie podejmujesz decyzji pod wpływem emocji. Wyróżniasz się silnym poczuciem moralności.

Kot

Jeżeli zdecydowałeś się pomóc zabłąkanemu kotkowi, to znaczy, że jesteś bardzo uczuciową osobą. Kochasz zwierzęta i niekiedy nawet stawiasz je ponad ludźmi. Uważasz, że nie każdy człowiek zasługuje na pomoc. Widzisz w ludziach wiele negatywnych cech, których nasi czworonożni bracia nie mają.


Kobieta z zakupami

Jesteś osobą bezinteresowną i bardzo lubisz pomagać. Daje ci to radość i satysfakcję. Często bardziej robisz to dla siebie, niż dla kogoś. Lubisz być doceniany i zwracając na siebie uwagę.


Mężczyzna przy samochodzie

Jesteś osobą twardo stąpającą po ziemi. Bardzo odpowiedzialną. Urodzony z ciebie przywódca. Potrafisz kierować ludźmi, jednocześnie nie narzucając im swojego zdania.


Kiedyś bym powiedziała,że w pierwszej kolejności pomogłam bym staruszce a później zabrałabym kotecka pod pachę...
jednak teraz stwierdzam, z kotem pod pachą pomagam staruszce n17.119.gifn29.119.gifn18.119.gif

A na tym obrazku komu pierwszemu ?

da8ktkqTURBXy9iOTNkNmNlNDA4MDVkYzkxODY3ODdlNzY2Y2MyNzM1MC5qcGVnk5UDOgDNAvDNAaeTBc0DFM0BvJUH2TIvcHVsc2Ntcy9NREFfLzE0MGIxY2ZlN2YwYWM1MmVkYzAxMGQ3MDk3OGU4NGJlLnBuZwDCAA
Niewidoma staruszka

Jeśli w pierwszej kolejności zdecydowałeś się pomóć starszej pani, oznacza to, że jesteś osobą bardzo poukładaną i dobrze wychowaną. Zawsze podchodzisz do problemów racjonalnie. Tak trzymaj!


Płaczące dziecko

Jeżeli uważasz, że dziecko najbardziej potrzebuje pomocy oznacza to, że jesteś osobą bardzo wrażliwą. Do świata podchodzisz bardzo poważnie. Twoi przyjaciele to szczęściarze. Przy tobie czują się spokojni, gdyż wiedzą, że zawsze mogą na ciebie liczyć.


Mężczyzna w gipsie

Twój wybór to mężczyzna w gipsie? W takim razie jesteś duszą towarzystwa i typem przywódcy. Przyciągasz do siebie równie silne osoby.


Pielęgniarka

Twoim wyborem była pielęgniarka? Zatem jesteś urodzoną optymistką. Szybko i łatwo nawiązujesz przyjaźnie i uchodzisz za osobę bezproblemową w kontaktach.


Tu od razu bym pomogła maluchowi płaczącemu n17.119.gif

Teraz Wasza kolej...życząc dobrej zabawy pozdrawiam serdecznie n44.119.gifn17.119.gifn23.119.gif

Komentarze: 32  |  Odsłony: 1128

Ballady rockowe :) 2018-07-01

Moi drodzy podnosimy poziom dopaminy muzyką..ja proponuje ballady rockowe n17.119.gif
Od zawsze lubiłam mocne brzmienie n17.119.gifn23.119.gif
A to moje propozycje, kto chce...niech wkleja proszę swoich ulubieńców n17.119.gif

https://www.youtube.com/watch?v=7z3XKR3jgMw
https://www.youtube.com/watch?v=0TffMOhKRo4
https://www.youtube.com/watch?v=tAGnKpE4NCI

https://www.youtube.com/watch?v=8SbUC-UaAxE

https://www.youtube.com/watch?v=4iADJzARx2w
https://www.youtube.com/watch?v=NMNgbISmF4I
https://www.youtube.com/watch?v=9BMwcO6_hyA

Miłego nowego tygodnia wszystkim życzę n23.119.gifn44.119.gif
Komentarze: 45  |  Odsłony: 674

Mózg kobiecy i mózg mężczyzny ! 2018-06-30


    Myślę, że  już wystarczy tych kąpieli błotnych,bo skóra się ujędrniła,wymyła i zdelikatniała, zatem czas coś nowego napisać.

    Ostatnio wpadł mi ciekawy artykuł (od czasu do czasu kupuje się czasopisma naukowe) w ręce na temat naszych mózgów, a w szczególności, czy odmienne zachowanie płci wynika z różnic w mózgu? I co ciekawe od czegoś to jest jeszcze uzależnione. A o czym mało kto zdaje sobie z tego drobnego faktu sprawę.
Szwajcarscy naukowcy postanowili to zbadać, przeprowadzając eksperyment na 40-letnich mózgach kobiet i mężczyzn.
Naukowcy skupili się na obserwowaniu ciała prążkowego naszego mózgu, który to znajduje się w jego części czołowej a dokładniej w obszarze istoty szarej. To on odpowiada za wywoływanie radości czy śmiechu, lecz także agresji, strachu i uzależnienia.
Oddzielnie badano zachowanie kobiet i mężczyzn a ich wspólnym zadaniem było podjęcie decyzji o podziale pieniędzy. Daną im sumę pieniędzy mogli, albo zostawić sobie, albo się nią podzielić. I jak nie trudno przewidzieć, pomiary wykazały, że kobiety podejmowały częściej decyzje prospołeczne, a mężczyźni postępowali samolubnie.
   A zatem postanowiono powtórzyć to doświadczenie i podzielono na dwie grupy zarówno kobiety i jak na dwie grupy mężczyzn, czyli na podgrupy. Tym razem jednym podano lek blokujący dopaminę, a druga otrzymała- placebo. Ich zadanie znów polegało na rozwiązaniu zadania podziału pieniędzy.
  Wyniki...?
  Otóż okazało się,że ta grupa kobiet i facetów, która otrzymała placebo, miała wyniki identyczne jak w poprzednim badaniu, czyli większość kobiet się podzieliła a większość facetów sobie sumkę zostawiła. Natomiast ta druga grupa, która otrzymała lek blokujący dopaminę, reagowała odwrotnie ! Wtedy to faceci stali się prospołeczni a kobiety samolubne !

Reasumując wyniki,moim zdaniem, wniosek jest jeden.
Nie ma mózgu "kobiecego" czy "męskiego". One nie działają inaczej, tylko ważne jest w jakiej kulturze wychowywani jesteśmy i na jakich zasadach społecznych.
A NAJWAŻNIEJSZYM NASZYM STEROWNIKIEM JEST DOPAMINA !
NASZE POSTĘPOWANIE I TO CZY JESTEŚMY RADOŚNI I ŻYCZLIWI, CZY TEŻ AGRESYWNI UZALEŻNIONE OD ILOŚCI DOPAMINY, gdyż albo mamy jej za mało, albo jest blokowana, albo za dużo (Choć wolałabym by tutaj każdy jej miał dużo ). n17.119.gifn29.119.gifn29.119.gifn17.119.gif
Komentarze: 91  |  Odsłony: 723

POSZUKIWANY PIOTR ...! 2018-06-28


Piotr.jpg

Imieniny dziś ma mój drogi Piotrula, 
Więc złapała mnie dość silna zaduma.

Burze mózgu wnet zrobić musiałam,
Aż od tego myślenia cholernie się przegrzałam.

Lekko spocona i naelektryzowana,
Szybko zabrałam się do szykowania.

Torcik, sukieneczka i mały prezencik,
Wszystko będzie gotowe już za momencik.

Mam nadzieję, że  w tym szalonym zapędzie,
Żadne  zwarcie mi nie przybędzie!

Bo , gdy przychodzi  frywolna gorączka,
Można wtedy usłyszeć wybuch jakiegoś pałączka!!
autor: ja n17.119.gifn18.119.gifn39.119.gif


Z okazji Twoich imienin kochany n36.119.gif mój Piotrusiu  n39.119.gif
oraz dla wszystkich innych Twoich imienników składam te życzenia :

Uśmiechu w każdej sekundzie,
radości w każdej minucie,
przyjaźni w każdej godzinie,
szczęścia każdego dnia,
miłości przez całe życie!
dla_piotra_0.jpgKomentarze: 90  |  Odsłony: 1441

Zabawa na dziś !! 2018-06-25

Proponuję na te smutki (związane z dramatyczną porażką naszych piłkarzy) zabawę, która będzie polegała na :OPISZ SWOJE ŻYCIE TYTUŁEM FILMU !!!!

¶´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶´¶
¶´¶¶¶¶¶¶¶__________¶¶¶¶¶¶¶´¶
¶´¶¶¶¶________________¶¶¶¶´¶
¶´¶¶____________________¶¶´¶
¶´¶______¶¶______________¶´¶
¶´______¶¶¶¶______________´¶
¶´______¶¶¶¶____¶¶¶¶______´¶
¶´_______¶¶_______________´¶
¶´________________________´¶
¶´_____¶¶__________¶¶_____´¶
¶´¶_____¶¶________¶¶_____¶´¶
¶´¶¶______¶¶¶¶¶¶¶¶¶_____¶¶´¶
¶´¶¶¶¶________________¶¶¶¶´¶
¶´¶¶¶¶¶¶¶___________¶¶¶¶¶¶´¶ 
¶´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶´
Komentarze: 31  |  Odsłony: 974

Walczące serce... 2018-06-21Co zrobić, by nie czuło się zagrożone, 
gdyż samo znajduje się w matni ?

Jak sprawić, by pozbyło się lęków,
którymi samo czasami się karmi?

Jak uczynić je spokojnym, 
przed upływającym czasem nieznanym ?

Walczące serce ma siłę, 
gdy ma pewność, że kocha z wzajemnością...n0.118.gif

Autor: ja Alfa Muscae

P.s. czy nie zdarzyło Wam się  w życiu tak, że gdy wiary w lepsze jutro już Wam brak , gdy już nic lepszego nie może się nam przytrafić...gdyż jesteśmy zdani tylko na siebie, by borykać się z codziennością..bez żadnego wsparcia ...poddajemy się tracąc nadzieję, a wtedy właśnie zjawia się ten ktoś...kto sprawia, że pomimo przeciwności losu znów chce się żyć ? 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie ...dziś lekko zamyślona  ale szczęśliwa !! n17.118.gifn23.118.gifKomentarze: 17  |  Odsłony: 739

Strony: 9