Cassidy15

 
Rejestracja: 2006-10-06
Kocham rozmawiać z wariatami, tylko oni są normalnymi rozmówcami
Punkty110więcej
Następny poziom: 
Ilość potrzebnych punktów: 90
Ostatnia gra

Ortografia i poszanowanie dla języka polskiego

Wielokrotnie, na chacie czy forum, spotykamy się z błędami ortograficznymi i kompletnym olewaniem języka polskiego. dla ludzi z XXI w jest wszystko jedno jak pisze się, byleby wszyscy zrozumieli. Chciałabym jednak zaznaczyć, że nie wszystkim jest wszystko jedno jak się coś pisze, jeśli ktoś tak sądzi, to się bardzo myli.

Trzeba czasem pomyśleć, że niektórzy nie robią błędów "bo im się nie chce pilnować poprawnej polszczyzny" niestety, jest grupa ludzi, coraz większa zresztą, która ma rożnego rodzaju dysfunkcje. Są to Dysgrafia, dysleksja, dysortografia i nawet dyskalkulia, jak ktoś chce to bliżej poznać polecam zapytać "Wujka Google" na pewno zna odpowiedź.


W moim poście chodzi o to, ze czasami komentarze typu "znajdź słownik" czy " zamiast na chata powinieneś zajrzeć do słownika" mogą kogoś bardzo urazić. zwłaszcza, że nie zawsze błędy są winą piszącego. Uważam, że jeżeli znajdzie się jakiś błąd to naprawdę lepiej z gwiazdką (*) napisać tylko poprawną wersję, niż krytykować kogoś.


Zastanówcie się nad tym, zanim napiszecie komuś następnym razem w ten sposób. mówię to w imieniu wszystkich "dys", wszak też do nich należę i to nie jest kwestia tego że nie znam polskiego słownika, ba, mogłabym z niejedną osobą sprawdzić się w teście na znajomość zasad ortografii.Pozdrawiam


Dysortograficzka


Która lepsza? Green day - 21 guns

Dziś chciałabym przedstawić Green Day z ich piosenka "21 guns"  Piosenka mnie osobiście się podoba , ale jej wykonanie z zespołem z musicalu "americam idiot" jest jeszcze lepsza.

A która podoba się wam bardziej?

 

Green Day and the Cast of American Idiot "21 Guns"

https://www.youtube.com/watch?v=q1RKr4pWOqs

Green Day "21 guns"

https://www.youtube.com/watch?v=r00ikilDxW4

 

Proszę tylko, aby nie pisały osoby, które będą krytylkowały zespól, a nie wyrazali swoją opinię na temat piosenek.


Która wersja lepsza? Angielska czy niemiecka?

Chciałabym wam przedstawić Dwie wersje jednej piosenki zespołu OOMPH!

Pierwotnie Piosenka nosiła tytuł "Augen auf" i została wydana w 2004 roku, jednak teraz zespól ten wydaje światową płytę ze swoimi największymi hitami po angielsku i własnie ta piosenka została singlem promującym nową płytę. Nosi tytuł "Ready or Not (I'm Coming)"

Co najciekawsze, po raz pierwszy płyta będzie miała swoją premierę także w Polsce

 

Która z wersji bardziej przypada wam do gustu?

Angielska z 2010

https://www.youtube.com/watch?v=i_Fif0oVKNc

Niemiecka z 2004

https://www.youtube.com/watch?v=Ilx_EfIGNk4