samotniś_

 
Rejestracja: 2017-02-18
Nie taki samotny samotniś_.... Alfiąto :d... ❤
Punkty210Więcej
Następny poziom: 
Ilość potrzebnych punktów: 790
Teraz gra

Złość...

2018-10-12       

Jeśli często dopada Cię złość, naucz się odpowiednio sobie z nią radzić. Nie znaczy to, że nie wolno Ci się w ogóle złościć. Po prostu staraj się nie pozwalać negatywnym odczuciom na to, by przejmowały kontrolę nad Twoim życiem.

Większość z nas odczuwa złość kiedy styka się z zagrożeniem lub frustrującą sytuacją. Nauczono nas jednak, żeby nie okazywać negatywnych uczuć w bezpośredni sposób. Tłumienie emocji ma bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie, dlatego warto zapamiętać kilka zdań, do których możesz się uciec kiedy ogarnie Cię to uczucie.

Przeczekaj złość

Kiedy odczuwasz złość, postaraj się w pierwszej chwili nic nie mówić ani nie robić. Z pewności wiele razy słyszałeś, że nie należy podejmować żadnych decyzji ani kroków pod wpływem emocji, szczególnie tych negatywnych.

Pamiętaj o słowach Seneki, który powiedział: „Gdy czujesz gniew, przeczekaj go”. Jeśli chcesz uniknąć konsekwencji podejmowanych na gorąco decyzji, po prostu daj sobie trochę czasu i poczekaj aż ochłoniesz.

Kobieta w płonącej sukni

Thomas Jefferson dał kiedyś podobną radę. Powiedział on: „Kiedy jesteś zły, policz do dziesięciu. Kiedy jesteś wściekły, policz do stu.” To bardzo słuszne zalecenie.

Złość krzywdzi nas samych

Paradoksem złości jest fakt, że choć jest ona wymierzona w kogoś innego, to wyrządza krzywdę osobie, która ją odczuwa.

Przypomina nam o tym Florence Scovel w słowach: „Złość zaburza nasz sposób widzenia. Zatruwa krew. Prowadzi do chorób i decyzji, które są katastrofalne w skutkach”.

Mark Twain również podnosi tę kwestię. Powiedział on: „Złość to kwas, który wyrządza więcej szkody naczyniu, w którym się znajduje niż jakiejkolwiek rzeczy, na którą zostanie wylany”.

Gniew wypala człowieka, który nosi go w sobie. Szkodzi naszym myślom i emocjom. Jeśli wyładujesz na kimś swoją złość, prawdopodobnie zranisz tę osobę, ale siebie z pewnością zranisz jeszcze mocniej.

Złość nas ogranicza

Laurent Gounelle napisał kiedyś proste, ale jakże dobitne zdanie: „Złość jest głucha, a rozpacz ślepa”. Ma on całkowitą rację. Kiedy czujemy gniew, nasz mózg nie jest w stanie prawidłowo przetwarzać informacji. Stajemy się głusi na wszelkie argumenty.

Kobieta wyraża złość krzykiem

Potwierdzają to również słowa Dalajlamy. Powiedział on: „Sukces i porażka zależą od mądrości i inteligencji, a te nigdy nie działają odpowiednio, jeśli jesteś pod wpływem złości”.

Kiedy odczuwasz gniew, zmniejsza się Twój poziom asertywności i nie jesteś w stanie dać z siebie wszystkiego, aby odnieść sukces. Nie potrafisz korzystać z pełnego zasobu swojej wiedzy ani nie potrafisz przedstawić sensownych argumentów w dyskusji.

Negocjując i dyskutując pod wpływem złości, osiągasz przeciwne do oczekiwanych rezultaty. To tak, jakbyś próbował pokonać własny gniew zanurzając się w nim po szyję.

Źródła gniewu – słabość i kompleks niższości

Dalajlama dużo mówi o negatywnych emocjach. Powiedział kiedyś: „Gniew rodzi się z poczucia słabości i niższości. Jeśli będziesz odważny i zdeterminowany, zaczniesz odczuwać coraz mniej strachu, a tym samym coraz mniej złości”.

Zdanie to zawiera bardzo ważne przesłanie. Przypomina nam o tym, że gniew rodzi się ze strachu. Złościmy się, kiedy czegoś się obawiamy. Strach ten może być subiektywny lub obiektywny. Zawsze jednak sprawia, że dana osoba czuje się gorsza i nie znajduje w sobie siły, aby stawić czoła jakiemuś wyzwaniu lub zagrożeniu.

mężczyzna ogień w głowie fotomontaż

Podsumowując, każdy powinien nauczyć się kontrolować swoją złość. Nigdy nie pozwól jej zawładnąć Tobą, Twoimi decyzjami i postępowaniem.

Działając impulsywnie i pod wpływem negatywnych emocji pozwalasz tym uczuciom decydować za Ciebie, przez co możesz wpaść w spiralę izolacji, samotności i nieustającego gniewu.

Kiedy inni wyświadczają ci przysługę, po to byś był im coś winien...

2018-10-07       

Kiedy inni wyświadczają ci przysługę i oczekują czegoś w zamian. Czasami ludzie nie robią ci przysługi, a raczej proponują umowę. Ale problem polega na tym, że nie mówią tego otwarcie. Wręcz przeciwnie: sprawiają, że ich pomoc wygląda na hojność. A kiedy najmniej się tego spodziewasz, wypominają ci to, co dla ciebie zrobili. Albo, co gorsza, obarczają cię obowiązkami, na które się nie godziłeś.

Ludzie, którzy się tak zachowują, ukrywają się za fałszywą koncepcją wdzięczności. Myślą, że kiedy wyświadczą komuś przysługę, samo w sobie jest zrozumiałe, że zostanie ona zwrócona. Jednak nigdy nie sprawdzają, czy druga osoba też tak myśli. Pojawiają się tylko po to, by odebrać przysługę lub oczekiwać, że zrobisz coś dla nich, nawet nie pytając o twoją zgodę. A jeśli nie, wpadają w złość i odgrywają ofiarę.

Kiedy inni ludzie wyświadczają ci przysługę – co nimi kieruje?

„Ten, który wyświadcza przysługę komuś, kto na nią zasługuje, sam ją otrzymuje”

–Aurelio Teodosio Macrobio–

W końcu uświadamiasz sobie, że przysługa nie była przysługą, lecz pułapką. Jest to forma kontroli i manipulacji, mechanizm, który aktywują gdy im to odpowiada. Na czym polega podstęp? Na tym, że jest to rodzaj kontraktu, którego nigdy nie podpisałeś. Osoba, która oddała ci przysługę, podpisała go za ciebie.

Kiedy inni wyświadczają ci przysługę – jakie motywy nimi kierują?

Są konteksty, w których jasne jest, że gdy ktoś wyświadczy ci przysługę, wtedy jesteś mu winien coś w zamian. W polityce, na przykład. Może mieć miejsce również w pracy. Jeśli zastępujesz w czymś kolegę, oczekujesz od niego, że zrobi to samo dla ciebie, gdybyś tego potrzebował.

W obu przykładach istnieje czynnik, który sprawia, że ​​jest to oczywiste dla obu stron : są to przysługi między ludźmi, których łączy utylitarna, praktyczna relacja, a nie więź spajająca rodzinę lub przyjaciół.Kiedy inni wyświadczają ci przysługę. Alicja w krainie czarów.

Współpracownik lub partner biznesowy może wyświadczać przysługę komuś, ale dla obu stron jest oczywiste, że stoją za tym wspólne interesy. Nie ma pułapki. Nie znaczy to, że dana osoba nigdy nie wyświadcza przysługi obcemu. Możesz pomóc komuś, kto tego potrzebuje, na podstawie zasad jakimi sie w życiu kierujesz lub po prostu dlatego, że chcesz.

Jednakże, jeśli chodzi o bliższy związek, w zasadzie zarówno przysługa, jak i wdzięczność powinny być całkowicie bezinteresowne. Jest to pomoc oferowana rodzinie, ważnym dla ciebie osobom lub przyjaciołom, ponieważ tego pragniesz. Ponieważ możesz lub też dlatego, że dzięki temu ​​czujesz się dobrze.

Kiedy wyświadczasz przysługę, sprawia ci ona przyjemność. Nie masz książki zapisanej w pamięci mentalnej, w której zapisujesz ją jako dług do odebrania w przyszłości. Jeśli tak robisz to nie mów, że zrobiłeś komuś przysługę, powiedz raczej, że zainicjowałeś wymianę.

Kiedy lekarstwo jest gorsze niż choroba

Niestety, jest wielu ludzi, którzy prowadzą ścisłe rachunki na temat każdej przysługi, jaką uczynili. Najgorsze w tym jest to, że roszczą sobie do tego prawo kiedy i jak chcą. Nie zawarli jednoznacznej umowy z drugą osobą w związku z tym sądzą, że mogą odebrać ją sobie w dowolnym momencie.Mężczyzna - marzący o kwiatach.

Gdy będziesz musiał odpłacić za przysługę, stajesz się również narażony na złe traktowanie ze strony osoby, która jako pierwsza wyświadczyła przysługę. Nie jest niczym niezwykłym, że agresywni, konfrontacyjni ludzie również są „hojni” dla innych.

Wyświadczają ci przysługę, a potem wpadają w złość; eksplodują gniewem lub wpadają w histerię. Jeśli nic nie mówisz, wszystko jest w porządku. Ale jeśli coś powiesz, rzucą ci wyświadczoną przysługą, prosto w twarz. Nawet wykorzystywanie seksualne opiera się czasem na łańcuchu wyświadczanych przysług.

Ponadto, ludzie, którzy zapamiętują i podliczają każdą oddaną i niezwróconą przysługę często postrzegają siebie jako ofiary. Często postępują tak osoby, które maja tendencję do użalania się nad sobą. Zapisują w pamięci wszystko, co kiedykolwiek zrobili dla innych. Wraz z każdym szczegółem niezwróconej przysługi oczywiście. To wspiera ich własny wizerunek osoby pokrzywdzonej. Kiedy inni się nie odwdzięczają, tylko pogłębia się ich cierpienie.

Mówi się, że przysługa, aby mogła nią być, musi być przyjmowana bez wdzięczności. W gruncie rzeczy to prawda. Przysługa pochodzi z wielkoduszności, z poczucia, że ludzie powinni pomagać innym w potrzebie, jeśli tylko mogą. Nagrodą za każdą przysługę jest zadowolenie, jakie odczuwa osoba obdarowująca. Dlaczego ktokolwiek miałby chcieć czegoś więcej?Ludzie marionetki.

Uczyń swoje życie ...

2018-09-27       

Uczyń swoje życie wyjątkowym. Czy kiedykolwiek ktoś powiedział Ci coś podobnego? Ciesz się każdym momentem, jakby miał być tym ostatnim. Nie pozwól przeminąć nawet jednemu dniu, w którym nie powiedziałbyś swoim bliskim ile dla Ciebie znaczą. Uczyń swoje życie wyjątkowym.

Może to brzmieć jak wytarty frazes, lecz nim wcale nie jest. Przemień swój świat w coś magicznego i unikalnego.

Spełnij swoje marzenia oraz spraw, by Twoje życie było wyjątkowe

Każda osoba na tej planecie posiada wewnętrzne światło, które próbuje się wydostać. Marzenia i pragnienia wszystkich ludzi na Ziemi, które dążą tylko do tego, by się spełnić, będą zawsze z nami.

„Jesteśmy panami naszego przeznaczenia. Jesteśmy kapitanami naszej duszy.”

-Winston Churchill-

radosna dziewczyna

Niestety często jesteśmy zmuszeni do nijakiego i smutnego życia. Jeżeli miałeś wystarczające szczęście, by urodzić się w rozwiniętym kraju na Zachodzie, możesz liczyć na to, że Twoje marzenia się spełnią. Być może nigdy nie spojrzysz na to w ten sposób, ani nie docenisz jakim jesteś szczęściarzem.

Jeśli jednak nie miałeś za wiele szczęścia i urodziłeś się w kraju biednym, Twoje życie przeminie w towarzystwie głodu, przemocy i marginalizacji.

Pozwól zajaśnieć swemu wewnętrznemu światłu

Mimo to, my wszyscy posiadamy to wewnętrzne światło, które należy wyłącznie do nas i będzie z nami przez całe życie. Sekret tkwi w jego uwolnieniu, nadaniu mu głosu, aby mogło wykrzyczeć światu jak bardzo potrzebujemy tego światła, by było naszym przewodnikiem.

Aby nasze wewnętrzne światło uzyskało swój głos oraz miało wpływ na nasze życie, musimy spełnić nasze marzenia.

Prawdziwe pragnienia, które mieszkają w duszy każdej istoty ludzkiej sprawią, że niezwykłe, magiczne życie stanie się rzeczywistością. Będzie dalekie od rutyny i konformizmu.

Zdystansuj się od konformizmu

Uwolnij się od konformizmu i monotonii. Pozwól swojemu życiu, by było niezwykłe i autentyczne. Poznaj dogłębnie samego siebie, to, co dobre oraz to, co złe, ponieważ tylko w ten sposób będziesz wiedzieć, co naprawdę ukrywa się w Twoim sercu.

Jeżeli pragniesz mieć wyjątkowe życie, szanuj swoich pobratymców. Nie oceniaj innych na podstawie ich koloru skóry,  religii czy ideologii. Zamiast tego pamiętaj, że wewnątrz każdej osoby, którą spotykasz, istnieje coś dobrego i pięknego, lecz co nigdy nie miało szansy się zmaterializować.

Dobre postępowanie jest w naturze każdej istoty ludzkiej, jednak nie zawsze jest to takie łatwe. Nauczono nas, by podążać za przywódcą oraz być po prostu następną owcą w stadzie.

Pracuj, konsumuj, rozmnażaj się, utrzymuj rodzinę…Gdzie jest miejsce na indywidualne potrzeby? Osobiste spełnienie? Kiedy podążanie za marzeniami znika z naszych pragnień?

 Jeżeli możesz to sobie wyobrazić, możesz też tego dokonać

Uczyń swoje życie wyjątkowym. Być może zastanawiasz się jak to zrobić, co oznacza, że Twój cel znajduje się w zasięgu ręki.

Będzie to ciężka droga, kamienista, pełna przeszkód, wyłożona brakiem zrozumienia i komplikacjami. Lecz powinieneś wiedzieć, że końcowa nagroda warta jest tego całego znoju.

Nagrodą na końcu tej długiej i żmudnej drogi jesteś Ty. Osoba, którą zawsze chciałeś się stać, żyjąca w sposób, o jakim zawsze marzyła. Bycie sobą wyrażające się w każdym porze skóry, cieszenie się każdą przemijającą sekundą, jak gdyby jutro nie istniało. Ponieważ może ono nigdy nie nadejść, a wtedy już będzie za późno.

linoskoczek na księżycu

Zdobądź szczęście w swoim wyjątkowym życiu

Tak więc jest niezwykle ważne, abyś poszukiwanie wyjątkowego życia rozpoczął już teraz. Uwolnij całe dobro, które mieszka wewnątrz Ciebie. Podziel się nim ze światem w czasie podróży zwanej życiem. Tylko dlatego, że nie jest to łatwe, nie oznacza też, że jest to niemożliwe.

Zapomnij o swoich obawach i wstydzie oraz wskocz w przygodę bycia osobą, którą zawsze pragnąłeś być.

Oprzyj się na ludziach, którym ufasz. Kochaj intensywnie. Wyznacz sobie cele oraz zacznij małymi kroczkami osiągać drobne sukcesy, które wypełnią Cię satysfakcją i szczęściem. I w końcu uczyń swoje życie wyjątkowym.

„I tak, serce wszystkich zim żyje rytmem wiosny, a z każdą nocą nadchodzi radosny świt.”

-Khalil Gibran-

Nieważne jak skomplikowana staje się podróż, słońce nadal będzie wschodzić każdego dnia. Nigdy nie trać nadziei i wiary w siebie. Nigdy nie przestawaj marzyć. Daj wszystko, co posiadasz, ponieważ jest to dobre i przepełnione miłością. Uczyć swoje życie wyjątkowym.

Manipulator...

2018-09-21       

Mechanizmy manipulacyjne to narzędzia stosowane przez tych, którzy chcą skłonić nas do postępowania, które służyłoby ich interesom. Nie da się jednak ukryć, że konsekwencją ich stosowania jest cierpienie tych, na których dopuszczono się manipulacji. Jeśli zatem uda nam się lepiej poznać mechanizmy manipulacyjne, łatwiej będzie nam się bronić przed osobami, które chcą je zastosować przeciwko nam.

Zrozumienie różnych taktyk manipulacyjnych i mechanizmów, które jedne łączą z innymi nie zawsze jest proste. Warto jednak wgłębić się nieco w temat, ponieważ wiedza ta pomoże nam lepiej chronić nas samych, ale również pomagać innym.

1. Mechanizmy manipulacyjne – narcyzm

Osobowość narcystyczna charakteryzuje się przesadną i niczym nie ograniczoną miłością względem własnej osoby. Narcyz jest w pełni przekonany, że jest ważniejszy i lepszy od innych. Skupia się na tym, co pozwala mu karmić owo przekonanie, nawet jeśli w rzeczywistości wypacza rzeczywistość. Widzą tylko to, co stawia ich w lepszej pozycji. Wręcz upiększają cudze słowa, byle tylko wypadły na jego korzyść.

Sytuacją, w której bardzo łatwo jest zidentyfikować osobowość narcystyczną jest rozmowa. Zamiast słuchać tego, co druga osoba ma mu do przekazania, narcyz stale skupia się na tym, co sam chciałby powiedzieć. To sprawia, że druga osoba nie czuje się wysłuchana i traci się nić porozumienia.

Z drugiej zaś strony, manipulatorzy mają umysł pełen różnych emocji. Z tego względu niezależnie od tego w jaki sposób przebiega rozmowa, ostatecznie narcyz kończy w centrum uwagi stawiając się w roli niepodważalnego bohatera. Choć narcyzm sam w sobie nie stanowi dowodu, że ktoś jest manipulatorem, to gdy dołączymy do tej cechy pozostałe mechanizmy manipulacyjne, łatwo nam będzie ocenić z kim mamy do czynienia.

Narcyz - Mechanizmy manipulacyjne

2. Makiawelizm

Makiawelizm jest cechą osobowości, która uzewnętrznia konkretną tendencję. Oznacza traktowanie innych wyłącznie jako środek umożliwiający manipulatorowi osiągnięcie swoich własnych celów. Jeśli ktoś na tym nie cierpi, to oznacza, że został wykorzystany do spełnienia jakiegoś celu pośredniego, nadal jednak nie stanowił celu głównego. Makiawelizm cechuje się wykorzystaniem szantażu emocjonalnego i kłamstwami.

Jeśli więc masz przed sobą osobę która pasuje do opisanego profilu, w jej towarzystwie zapewne będziesz odczuwać, że robisz coś wbrew własnym pragnieniom. Wynika to z faktu, że manipulator z wielką łatwością potrafi nas przekonać do takiego, czy innego działania. Na dłuższą metę prowadzi to do osłabnięcia relacji i sprawia, że staje się ona jedynie powierzchowna.

3. Zawsze musi mieć ostatnie słowo

Istnieją różnego rodzaju mechanizmy manipulacyjne. Kolejny z nich polega na tym, że manipulator nie jest w stanie znieść, że ktoś inny wyróżnia się z otoczenia. Z tego względu robi wszystko co możliwe, by stale znajdować się w centrum wydarzeń. Jeśli zajdzie taka potrzeba, nie zawaha się zranić innej osoby, jeśli tylko będzie to gwarantowało, że uwaga skupi się ponownie na niej. W taki sposób uwidacznia się jej egocentryzm.

Z drugiej strony nie znoszą, gdy inna osoba zaczyna przejmować na siebie skupienie i uwagę środowiska. Błyskawicznie obmyślą sposób działania, który ponownie skupi uwagę wszystkich osób na nich samych. Opowiedzą zabawną historię, zaczną mówić głośniej lub po prostu źle się poczują…

4. Zawiść

Zawiść to kolejny element uzupełniający mechanizmy manipulacyjne. Manipulator nie jest w stanie znieść tego, że ktoś okazał się lepszy w jakiejś dziedzinie życia. To oczywiście ma związek z potrzebą skupiania na sobie całej cudzej uwagi.

W normalnych okolicznościach, gdy jeden przyjaciel osiąga swój cel, drugi cieszy się razem z nim. Manipulator natomiast natychmiast poczuje w tej sytuacji wściekłość. Nie zawaha się więc natychmiast skrytykować cudzego osiągnięcia, powiedzieć czegoś, co znacznie zmniejszy jego znaczenie lub po prostu oddalić się od takiej osoby.

Kobieta - zawiść

Manipulatorzy – jak ich traktować?

Jak łatwo zauważyć, życie z manipulatorem może się okazać niezwykle trudnym wyzwaniem. Relacje, które osoby takie zawierają z innymi zawsze okazują się być toksyczne. W stosunku do takiej osoby można podjąć jedynie dwa rodzaje działań. Można zaakceptować i starać się minimalizować doznawane szkody lub zupełnie zerwać taką znajomość.

Każda z tych decyzji pociąga za sobą oczywiście konkretne konsekwencje, dlatego niezwykle istotne jest ustalenie z jakiego rodzaju zachowaniem mamy w rzeczywistości do czynienia.

Ostatecznie, jeśli mieszkasz z manipulatorem, niezwykle ważne będzie postawienie czytelnych i nieprzekraczalnych granic. Z drugiej jednak strony jeśli ktoś nie liczy się z Twoimi odczuciami i zawsze chce wyjść na swoje to czy naprawdę warto, by osoba ta zajmowała miejsce w Twoim życiu?

W książce o moim życiu nie zgadzam się być dopiskiem

2018-09-08       

W książce o moim życiu to ja jestem głównym bohaterem

Będę grać główną rolę w książce o moim życiu. Nie pozwolę sobie dać się ponieść temu, co myślą inni ani przemknąć najłatwiejszą drogą. Zamiast tego zamierzam walczyć o to, kim jestem i bronić mojej tożsamości, mojego życia i szczęścia.

W książce o moim życiu będą rozdziały, w których będę cierpieć i zalewać się łzami. Ale będą też inne, które wywołają najpiękniejszy uśmiech na mojej twarzy. Każdy z tych rozdziałów, absolutnie każdy, będzie opowiadany moim własnym głosem.

Będą ludzie, którzy z najlepszymi intencjami będą próbowali kierować moim życiem. Ponieważ myślą, że są w stanie napisać lepszy rozdział i w ten sposób uchronić mnie przed smutkiem. Chcę im coś powiedzieć: czasami musimy cierpieć, aby rozwijać się i budować własną historię.

Będą też inni ludzie, którzy zechcą zająć miejsce głównego bohatera mojej historii, mojego narratora, mój głos. I nie dla mojego własnego dobra, ale dlatego, że to toksyczni ludzie, którzy muszą przeżyć wiele historii, jednocześnie szkodząc innym. Okradają innych ze statusu głównego bohatera, aby stać się kimś ważniejszym.

Dla tych zazdrosnych, plotkujących i szkodliwych ludzi nie znajdzie się ani jedna wolna linia w książce o moim życiu. Bo choć starają się być bohaterami, nie potrafią być nawet złoczyńcami czy antagonistami. Nie chcę poświęcać im żadnej uwagi. Ci ludzie żywią się wartością, którą im nadajesz. W moim przypadku decyzja jest ostateczna – nie są warci ani jednego słowa, ani jednej kropli atramentu.

Będę grać główną rolę, chociaż może to boleć, ponieważ ludzie, którzy mnie kochają, akceptują moje błędy i stają się moimi stałymi, stają się oparciem, które pozwala mi zachować równowagę, Nie próbują mnie zmienić. Akceptują to, kim jestem, z moją przeszłością i wszystkim, co mam do zaoferowania. Ponieważ moja przeszłość jest moją historią, moim życiem.

Dobre towarzystwo tworzy najlepsze rozdziały w książce o moim życiu

W książce o moim życiu najlepsze rozdziały zawsze rozgrywają się w dobrym towarzystwie. Razem z tymi szalonymi, hałaśliwymi i jednocześnie rozsądnymi ludźmi. Tymi, którzy wywołują uśmiech, podrzucając najdziksze historie. Tymi, którzy naprawdę zostawiają ślad, tymi, których nazywam przyjaciółmi, najlepszym możliwym towarzystwem.

Niektórzy znajomi istnieją tylko w jednym akapicie, ale ich wspomnienie wywołuje uśmiech. Inni przybywają i zajmują cały rozdział, pozostawiając ślad, który zawsze będę pamiętać. Ale najważniejsi, prawdziwi przyjaciele, to ci, którzy zawsze będą tam, na dobre i na złe. Będą powracać przez całą historię, od pierwszego rozdziału, w którym się pojawili.

Ważni przyjaciele, ci najlepsi, to ci, którzy istnieją na kartach w książce o moim życiu i pozostaną tam, bez względu na to, co się stanie. Zasługują na docenienie. Nie warto marnować czasu na historie o ludziach, którzy chcą nas skrzywdzić. Zamiast tego lepiej poświęcić cenne chwile tym, którzy są zawsze, gdy ich potrzebujemy. Tym, którzy mówią o wiele więcej jednym spojrzeniem niż inni, posługujący się fałszywymi słowami.

Cztery dziewczyny z sercami z papieru

Piszę o tym i żyję tym

Tak jak w wielu moich książkach, niektóre rozdziały będą pełne podkreśleń i notatek na marginesach. W książce o moim życiu niektóre strony będą brudne i pogniecione, ponieważ były wielokrotnie przeczytane, ponieważ opowiadają o czymś ważnym. Zwłaszcza te, które mogę przeglądać w towarzystwie ludzi, którzy mnie najbardziej wspierają i kochają.

Ponadto w książce o moim życiu pojawią się nierówne podkreślenia, zaznaczone z wściekłością i łzami, do których ktoś mnie doprowadził. Ale jednocześnie nauczył mnie żyć moją własną historią. Ponieważ wszyscy spotykamy złoczyńców. Jednak najważniejszymi złoczyńcami są ci, którzy uczą, co naprawdę ma wartość. Umieszczają właściwych ludzi u Twojego boku i pokazują, kim są Twoi prawdziwi przyjaciele.

Dziewczyna z papierowym ptakiem na sznurkach

Dzięki temu wszystkiemu już wiem, że w książce o moim życiu to ja gram główną rolę. Piszę tę historię i to ja ją przeżywam. Bez względu na to, komu moja historia może się spodobać lub nie. Do mnie należy także decyzja, kogo będę mieć przy moim boku i co zrobię w każdej sytuacji. Mówiąc inaczej, nie zgadzam się być dopiskiem w książce o moim życiu, ponieważ gram w niej główną rolę.

Musisz walczyć o to, czego chcesz, o to, co jest dla Ciebie ważne, o Twoje własne życie. Ponieważ bycie szczęśliwym ma swoją cenę, a czasami nawet boli. Ale ucieczka przed walką, nie aby uchronić się przed cierpieniem, zadaje jeszcze dotkliwsze rany.

Nie opieraj się na innych, którzy starają się zostać bohaterami Twojej osobistej historii, tylko po to, aby uniknąć odpowiedzialności związanej z podejmowaniem decyzji. Próba zadowolenia wszystkich sprawi, że ​​nie napiszesz własnej historii. Zamiast tego zostaniesz epizodem w historiach innych ludzi.

I pamiętaj, że przeszłe błędy nie mają znaczenia. Ponieważ przeszłość została już zapisana. Doprowadziła Cię do teraźniejszości, postawiła przed przyszłością, która jeszcze nie została zaplanowana.

Żyjesz w chwili obecnej, w której możesz wyciągnąć wnioski z błędów popełnionych w poprzednich rozdziałach. Ponadto możesz wybrać postacie, które będą Ci towarzyszyć w rozdziałach, które wciąż masz do napisania.

To co mówisz jest ważne...

2018-08-29       

Kobieta z kwiatem.

To co mówisz jest ważne, ale przede wszystkim liczy się Twoje postępowanie. To wspaniałe, jeśli myślisz, że Twoje przekonania i wartości definiują Cię – jeśli tylko Twoje działania to pokazują. Czasami dzieje się tak, że Twoje słowa i działania podążają różnymi ścieżkami, a na końcu zostają tylko dobre intencje. Często mówisz więcej niż robisz.

Nie ma sensu przechwalać się tym, że jesteś dobrym człowiekiem, jeśli nie robisz nic, aby pomóc innym. Tak samo mówienie, jaki jesteś inteligentny nie pomoże, jeśli później nie zrobisz nic twórczego. Chwalenie się tym jaki jesteś wspaniały jest bardzo łatwe; najtrudniejszą rzeczą jest bycie takim. Pytanie brzmi: dlaczego to robisz? Dlaczego miałbyś mówić o czymś, czego tak naprawdę nie robisz?

To, co robisz, ma znacznie większą wartość niż to co mówisz, że masz zamiar zrobić.

To, co robisz określa jakim człowiekiem jesteś

Mimo, że wyrażamy dobre intencje, to co robimy, jest tym, co naprawdę pokazuje jacy jesteśmy. Nasze działania zawsze ważą więcej niż nasze słowa. Jednak fakt, że uważamy coś przeciwnego mówi wiele o tym, jak odnosimy się do innych, o tym, jak pokazujemy siebie i jak manipulujemy rzeczywistością. To co mówisz ujawnia na Twój temat wszystko.

Przykład tego można znaleźć w relacjach, które jeden partner wypełnia obietnicami, a które są tylko pustymi słowami. Przysięgając raz po raz, że nigdy nie opuścisz drugiej osoby, twierdząc, że jest tą jedyną, albo że będziesz przy niej w dobrych i złych chwilach… Wszystko to, choć brzmi bardzo ładnie, nie jest wykonalne. Istnieją zmienne, których nie możemy kontrolować.

To co mówisz jest ważne, ale czyny znaczą więcej.

Możesz znaleźć kogoś, kogo polubisz bardziej niż swojego partnera i go opuścić. Może oszukujesz go z inną osobą lub w najtrudniejszych chwilach, nie jesteś w stanie poradzić sobie z presją i wybierasz ucieczkę. Twój partner będzie zawiedziony i nie będzie w stanie Cię rozpoznać, ponieważ uwierzył we wszystko, co mówiłeś i zamierzałeś zrobić.

„Nie ma znaczenia to, co mówisz, ani jak się usprawiedliwiasz; jesteś tym, co robisz. Twoje zachowania mówią za Ciebie, zdradzają Twoje prawdziwe oblicze, wskazują na Ciebie”.

-Walter Riso-

Nadajemy słowom zbyt wielką moc. Trzymają kogoś po naszej stronie, manipulują rzeczywistością dla naszego kaprysu i dają złudzenie, że jesteśmy kimś, kim nie jesteśmy. Jednak w momencie prawdy słowa mogą zawieść, a to co pozostaje, to działania, które podjęliśmy. To tak naprawdę definiuje, kim jesteśmy.

To co mówisz ma mniejsze znaczenie. Dobre intencje, które kamuflują wielkie lęki

Największym niebezpieczeństwem jest to, że nawet jeśli to, co mówimy, może nie być prawdą, w końcu w to wierzymy. Jednak zamiast potwierdzać słowa działaniami, pozostajemy w miejscu, nie ruszając się, bezpieczni w naszej strefie komfortu. Może tak być, ponieważ czasami dobre intencje są obarczone głębokimi obawami.

Nie zapominajmy, że ci, którzy twierdzą, że są lepsi, starają się ukryć niepewność i lęki, których nie chcą widzieć. To naturalne. Patrzenie prosto na nasze lęki jest przerażające. Łatwiej odwrócić się i udawać, że Cię nie ma. Nawet pomimo faktu, że z czasem stają się one coraz większym ciężarem. To co mówisz nie usunie ich przecież.

Kobieta o dwóch twarzach.

To nie jest sposób na życie w pozytywny, spójny sposób. To, co myślimy, czujemy i robimy, nigdy nie będzie równoznaczne. Innymi słowy, nie da się znaleźć i doświadczyć równowagi w życiu.

„Szczęście osiągasz wtedy, gdy to, co myślisz, co mówisz i co robisz, jest w harmonii ze sobą”.

–Mahatma Gandhi-

W końcu nie jesteśmy dobrzy tylko dlatego, że wierzymy, że myślimy w najlepszy możliwy sposób, lub tylko z powodu tego, za kogo się uważamy. Nasze działania mogą przeczyć słowom i sprawić, że będziemy wyglądać jak kłamcy. Nie zapominajmy, że nic nie definiuje nas lepiej niż nasze działania.

Być może odpowiedzią jest: robić więcej a mówić mniej, a przynajmniej robić to, co mówimy, że zrobimy…

wszystkiego naj...

2018-08-27       


https://www.youtube.com/watch?v=zrd3UVlbTFg


Tyle wiedzy, doświadczenia,
 Młody rzadko to docenia.
Tyle miejsc, tyle wrażeń,
I spełnionych Twoich marzeń.
Ale to nie koniec przecież,
Jesteś teraz w wieku kwiecie.
 Bądź więc sobą wciąż, niezmiennie,
 I uśmiechaj się codziennie...
                                                                            
z okazji Twoich kolejnych urodzin życzę Ci samych szczesliwych chwil....

Brzydal...

2018-08-25       
Kłótnia przyjaciół - codzienne zwyczaje

Codzienne zwyczaje różnią się w zależności od danej osoby. Istnieją jednak takie, które mogą sprawić, że nie będziemy atrakcyjnym towarzystwem. Niektórzy adoptują pewne zachowania jako codzienne zwyczaje myśląc, że staną się bardziej atrakcyjni dla otoczenia, tymczasem rezultat jest wręcz odwrotny. 

Wiele osób podejmuje takie działania wierząc, że na atrakcyjność towarzyską mają wpływ takie kwestie jak na przykład wygląd zewnętrzny. Prawda jest jednak taka, że niezależnie od tego jak bardzo skupimy się na pewnych aspektach zewnętrznych, o tym czy będziemy lubiani ostatecznie przesądza to, czy jesteśmy spójni i autentyczni. 

Kiedy mówimy o atrakcyjności, przede wszystkim łączymy ją właśnie z tym, co jawi się oczom innych, czyli wygląd fizyczny, styl ubierania się czy inne tego rodzaju czynniki. Zupełnie jakby wręczony perfum czy ubranie miało decydować o tym, czy dobrze się z nami będzie rozmawiać.

Zapominamy przy tym o ważniejszych kwestiach, takich jak nasze zachowanie i towarzyszące mu codzienne zwyczaje. To one przecież odzwierciedlają kim naprawdę jesteśmy. W tym przypadku nie można się ubrać w inną osobowość, niż tę, która wyraża naszą osobę.

Powinniśmy też pamiętać, że nasza atrakcyjność manifestuje energię osobistą, która ma istotny wpływ na tworzenie relacji międzyludzkich. Ludzie szukają towarzystwa ludzi pozytywnych, optymistycznie nastawionych do życia, a nie takich, którzy swoim negatywnym podejściem dodatkowo ich obciążą.

Choćbyśmy więc włożyli nawet wiele energii w to, by coś w tej dziedzinie ukryć, to nasze prawdziwe oblicze i tak prędzej czy później wyjdzie na jaw. Tak więc nasz wygląd zewnętrzny nie wpływa na to, czy inni będą uważali nas za atrakcyjne towarzystwo, czy nie.

Najważniejszym czynnikiem, który bierzemy w tym kontekście pod uwagę są nasze codzienne zwyczaje. To one przede wszystkim składają się na to, jakie wyobrażenie na nasz temat będą mieli inni.

Codzienne zwyczaje – najczęściej popełniane błędy

Nie da się ukryć, że lubimy piękno. To zupełnie naturalne. Z tego powodu też lubimy się otaczać ludźmi pięknymi lub takimi, którzy o siebie dbają. Wiele osób bierze to pod uwagę, gdy umawia się na randki. Trzeba jednak pamiętać, że wygląd to jeszcze nie wszytko.

Dziewczyna z lustrem

Możesz być najpiękniejszą osobą na całej sali, ale jednocześnie tą, którą inni będą się najmniej interesować, a nawet unikać kontaktu z Tobą.

Jakich postaw należy unikać

Jeżeli pięknie wyglądasz, ale Twoje codzienne zwyczaje obejmują niektóre z tych, które znajdziesz poniżej, możesz potocznie mówiąc wypaść z gry.

  • Szukanie we wszystkim co napotkasz możliwości do rywalizacji. Rywalizacja czasem jest wskazana, ale nie można wiecznie się we wszystkim porównywać z innymi szukając możliwości udowodnienia, że jesteś na wyższym poziomie. Takie zachowanie będzie odbierane za męczące. Nikt nie chce być cząstką takiej gry.
  • Prześmiewczy sposób bycia. Śmiech to zdrowie, ale niekoniecznie wtedy, gdy powodem do śmiechu jest poniżanie innych, doszukiwanie się w nich wad czy robienie z nich publicznego pośmiewiska.
  • Działanie z poczuciem wyższości. Osoba, która patrzy na innych z góry nie stanowi atrakcyjnego towarzystwa. Jednak osoby takie dowartościowują się kosztem innych, by zyskać w oczach najbliższego otoczenia. Nie jest jednak przyjemne przebywanie w towarzystwie takiej osoby.
  • Wieczne narzekanie. Wiele osób zachowuje się w taki sposób, ponieważ podświadomie myśli, że pomoże im to zwrócić na siebie uwagę. Prawda jest jednak taka, że skutek narzekania jest zupełnie odwrotny. Większość z nas woli optymistyczne środowisko pozytywnie nastawionych ludzi.
  • Przerywanie innym. To nic innego jak oznaka braku szacunku do rozmówcy. Niektórzy stale przerywają innym, by narzucić innym swoje poglądy, kontrolować tok rozmowy bądź uchodzić w ten sposób za inteligentnych. Jednak braku manier nie da się zastąpić dużym zasobem wiedzy. Ludzie zaczną Cię bowiem unikać.
  • Nie słuchasz, gdy inni mówią? Dobra komunikacja stanowi podstawę każdej relacji międzyludzkiej.  Jeśli nie słuchasz, gdy ktoś do Ciebie mówi, okazujesz brak szacunku. Nie wystarczy też słuchać, ale również poświęcać uwagę. Nie rozglądać się po bokach, ale utrzymywać kontakt wzrokowy z rozmówcą.
  • Niepotrzebne tworzenie konfliktów. Niektórzy są kłótliwi. Szukają przejęzyczeń, czepiają się i prowadzą konwersację w stronę konfliktu. Oczywiście zwracają na siebie w ten sposób uwagę innych.

Prowadzi to jednak do demonstrowania negatywnych cech, zwłaszcza, gdy ktoś wda się w polemikę. Przyczyną problemu zawsze jest duma.

Jak być atrakcyjnym towarzystwem?

Aby takie codzienne zwyczaje nie oddalały Cię od innych, postaw na autentyczność. Naucz się po prostu być sobą. Nie szukaj okazji, by zabłysnąć, nie twórz z życia dramatu i nie rób z niego przedstawienia nastawionego na wywołanie reakcji w otoczeniu.

Pamiętaj, że nie potrzebujesz czynić siebie ważną postacią wśród innych za pośrednictwem negatywnych zachowań. Wręcz przeciwnie.

Popiersie kobiety

Choć może Ci się wydawać, że jest zupełnie na odwrót, to im bardziej rzucasz się w oczy, tym bardziej będą Cię obserwować i tym mniejszą kontrolę będziesz mieć nad sytuacją.

Mów mniej, uważnie słuchaj innych, szczerze interesuj się innymi i bądź szczodry okazując im empatię i zrozumienie. Tak czyniąc, staniesz się dla otoczenia prawdziwie interesującą osobą.

Zacznij marzyć...

2018-08-11       
https://www.youtube.com/watch?v=bPLMVYP-_-Q
Milego sobotniego popoludnia dla Cię :*:*:*   
 i czytających blogi...<coffe>...

Życzliwość ...

2018-08-08       

Życzliwość to dar względem dziecka

Życzliwość to dar w  który wielu z nas wciąż wierzy. Jest to język szacunku i uwagi, poduszka absorbująca wszystkie ciosy, jakie spadają na nas, oraz coś w rodzaju podarunku, jaki oferujemy za pomocą wyrazów, słów i małych czynów dzień po dniu. Bycie miłym nic nie kosztuje, a można tym naprawdę wiele osiągnąć.

Lao Tse zwykł mówić w swoich pismach, że uprzejme słowa budzą zaufanie, szlachetne myśli rodzą życzliwość, a działania znaczone szacunkiem tworzą niezniszczalne więzy. Jednakże rzadko kiedy w naszym otoczeniu można zauważyć by wartość ta była tak szeroko praktykowana, jakbyśmy sobie tego życzyli. W dzisiejszych czasach prawdziwa życzliwość to dar rzadko spotykany.

„Bądź miły, każdy kogo spotykasz toczy ciężką batalię”

–Platon–

Na przykład eksperci w dziedzinie przywództwa i psychologii organizacyjnej wiedzą, że dobroć czy altruizm nie są pojęciami, które dobrze harmonizują z właściwościami niezbędnymi do zagwarantowania, że ​​firma odniesie sukces na rynku. Konkurencyjność, władza, wpływy i innowacyjność są ważniejsze od koleżeństwa. A uznanie drugiej osoby jest mało przydatne, ponieważ tylko sprawia, że tracisz status, czas i efektywność.

Z drugiej strony, Felix Losada, dyrektor marketingu i public relations, a także autor książki, „Intelligent Protocol”, wyjaśnia, że ​​bycie mniej uprzejmym jest spowodowane konkretnymi czynnikami. Uprzejmość społeczna rozwija – a w naszym przypadku stało się to w oparciu o kontekst znaczony przez pośpiech, stres i konsumpcjonizm. W świecie, w którym ludzie są bardziej skupieni na swoim własnym egoistycznym wszechświecie niż na patrzeniu na inne planety w pobliżu.

Jeśli chcemy po raz kolejny wznieść na maszt flagę uprzejmości, powinniśmy najpierw zacząć od pewnych zmian w sobie.Kobieta opiekująca się roślinką.

Czy żyjemy w nieprzychylnym świecie?

W dzisiejszych czasach nie brakuje osób, które uważają, że bycie życzliwym jest stratą czasu i niesie z sobą ryzyko, że będziemy przez to postrzegani jako słabsi, lub nawet gorzej, jako chciwi. Na przykład: w miejscu pracy na współpracownika, który jest zawsze uprzejmy, życzliwy i dostępny, spogląda się z niedowierzaniem. Bardzo prawdopodobne jest, że w ten sposób chce wznieść się na wyższe stanowisko i zdobyć silniejszą pozycję w firmie.

Bycie życzliwym nie jest użyteczne na poziomie zarządzania. Chociaż próbuje nam się wmówić że dzisiejsi menedżerowie posiadają inteligencję emocjonalną i wrażliwość, jedyną rzeczą, jakiej naprawdę chcą, jest to, aby ich pracownicy osiągnęli wyznaczone przez nich cele, a firma stała się konkurencyjna w wiecznie zmieniającym się środowisku.

Żyjemy w kulturze „robię to, za co mi zapłacono”. W świecie charakteryzującym się „ja” i „teraz” rzadko mamy czas na spojrzenie innej osobie prosto w oczy i powiedzenie: „Dzień dobry, jak się masz?” lub zapytanie:” Czy czegoś potrzebujesz? ” Nie da się już siedzieć z kimś i rozmawiać twarzą w twarz. Poza harmonogramami istnieje nacisk na rozwijanie lepszych relacji i stworzenie klimatu porozumienia i współpracy, w którym wszyscy wychodzą jako zwycięzcy.

W epoce antypatii i pospiechu uprzejmość uważa się za marnowanie czasu, o 8% mniej wydajności dla firmy lub ryzykowanie utraty czegoś ważnego w naszym kręgu społecznym, jeśli wyłączymy na chwilę telefon komórkowy podczas spotkania z przyjaciółmi lub partnerem.

Czy naprawdę warto?

Życzliwość to dar, który budzi nadzieję, nawet w czasach kryzysu

Życzliwość to dar, którym warto się dzielić, nawet jeśli nie jest doceniana, nawet jeśli w zamian nie otrzymamy żadnej wdzięczności. Choć mogłoby się wydawać inaczej, w ten sposób , inwestujemy w siebie, czujemy się lepiej i odkrywamy w sobie pokłady empatii, która promuje rozwój osobisty i emocjonalny.

„Bądź uprzejmy dla wszystkich; towarzyski wobec wielu; zaznajomiony z kilkoma; przyjacielem jednego; wrogiem dla nikogo”.

-Benjamin Franklin-

Z drugiej strony, chociaż wielu filozofów może nam powiedzieć, że koncepcja życzliwości społecznej wygasa, nadal istnieje nadzieja. Mamy świadomość tego, że nowoczesny świat zachęca nas do bycia indywidualistami pełnymi ambicji. Oraz , że stres i nerwowość będą powodowały, iż od czasu do czasu, wezmą w nas górę najgorsze cechy. Ale czy naprawdę chcemy zostać kimś takim? Czy chcemy zamienić się ludzi, którzy nie potrafią walczyć o bardziej życzliwą egzystencję?

Naucz dzieci życzliwości

Pomyśl o przyszłych pokoleniach i nieprzyjaznym dziedzictwie, na które narazimy nasze dzieci, jeśli nie zaczniemy wprowadzać zmian. Powinniśmy stać się bardziej świadomi i naszą postawą dać sygnał do zmian.

Nie możemy zapomnieć, że kiedy dziecko przychodzi na świat, jest zaprogramowane do łączenia się z innymi. W rzeczywistości, do 7 lub 8 roku życia dziecko jest pełne altruizmu i chętne do współpracy z natury. Po tym etapie zaczyna skupiać się na sobie i rozwijać zachowania w oparciu o konkurencyjność.Dwie przytulające sie kobiety.

Jeśli zainwestujemy w nie czas i we wczesnym wieku nauczymy je wartości, jaką jest życzliwość stworzymy podwaliny pod bardziej szlachetną i pełną empatii przyszłość. Zacznijcie od mowy ciała i werbalnej uprzejmości, a jednocześnie pokazujmy jak okazywać życzliwość na codzień.

Przywróćmy światu uprzejmość. Podnieśmy wzrok znad ekranów telefonów komórkowych, abyśmy mogli patrzeć na siebie nawzajem. Tam znajdziemy prawdziwe wiadomości, które pochodzą z serca i duszy. Zacznijmy dzisiaj. Nie chodźmy ze zmarszczoną twarzą, włączmy hamulce dla pośpiechu i cieszmy się światem rozdając wokół uśmiechy i poświęcając więcej czasu tym, których kochamy.

Bycie życzliwym oznacza bycia wolnym, a chociaż niektórym może być trudno w to uwierzyć, to wspaniałe uczucie

Strony: 12